Ce au pățit doi tineri care s-au îmbătat și au început să distrugă prin oraș. Ce amendă au primit de la Poliția locală

nov. 18, 2021

Pentru doi tineri din Mioveni, consumul de alcool și distrugerea unor bunuri publice a reprezenta până de curând o distracție nocturnă, care se deconta de la bugetul local, din păcate.
O patrulă a Poliției Locale Mioveni a depistat în cursul nopții, în cartierul Colibași, două persoane sub influența acloolului, care vandalizau și distrigeau mai multe indicatoare rutiere și o oglindă.
Persoanele în cauză au fost reținute și conduse la sediu unde au fost identificate ca fiind Boboc Andrei Cosmin de 16 ani și Rotaru Iulian Nicolae, de 20 ani, ambii din Colibași.Pentru faptele lor, fiecare a fost amendat cu câte 500 de lei și vor suporta și contravaloare distrugerilor provocate.

Comments

Comments are closed.

PromediaTV online